حمله تند درواز‌ه‌بان استقلال به فتحی!
به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: سیدحسین حسینی پس از تساوی 2 -2 استقلال مقابل پیکان اظهار داشت: امروز هیچ بازیکنی تمرکز نداشت. در 13-12 بازی قبلی شاید یک موقعیت به حریف دادیم، اما بازیکنان پیکان 5-4 بار با من تک به تک شدند و پنالتی دادیم. خیلی از بچه‌ها شب گذشته بغض و گریه کردند. استراماچونی به گونه‌ای با ما رفتار کرد که او را دوست داشتیم. در تاریخ فوتبال ایران نمی‌شود که یک تیم صدرنشین باشد، مربی نداشته باشد و کاپیتان تیم تعویض‌ها را تغییر دهید.

 

وی ادامه داد: آقای فتحی! مگر استقلال چه چیزی برای شما دارد که هنوز ایستاده‌اید؟ وقتی می‌بریم یا می‌بازیم، هواداران به شما بد و بیراه می‌گویند. پس از دربی به غلامپور گفتم کارایی لازم را ندارم و روی نیمکت بنشینم. چقدر هوادار به تو (فتحی) می‌گوید برو و نمی‌روی؟ آن وقت شب بازی به هتل می‌آیی و می‌خندی؟! اتفاقات تیم هم برایت مهم نیست. هوادار دارد سکته می‌کند. چقدر با این تیم گریه می‌کنند و مریض می‌شوند. چقدر هواداران شب گذشته تا مرز سکته رفتند.

 

دروازه‌بان استقلال با اشاره به رابطه بسیار خوبش با استراماچونی گفت: دو شب پیش که استراماچونی با ما تمرین نکرد، به مدیران باشگاه زنگ زدم و ماجرا را پرسیدم که یکی از مسئولان گفت به نمایندگی از ما با استراماچونی صحبت کن و به او بگو دو روز مهلت بدهد. 88 هزار دلار قراردادش فراهم شده و 12 هزار دلار دیگر فراهم می‌کنیم. به استراماچونی گفتم که ما در صدر جدول هستیم و زحمات زیادی کشیدیم. لطف کنید و به تمرین بیایید. پول شما آماده است و پرداخت می‌شود.

 

حسینی با بیان اینکه به کارهای مدیران استقلال عادت دارد و نمی‌خواهد آدم بد داستان شود، تصریح کرد: مدیران باشگاه یک نفر را وسط می‌انداختند و او را بدنام می‌کردند. گفتم شاید پول آماده نباشد و به استراماچونی گفتم نمی‌توانم قول بدهم. همین اتفاق هم افتاد و گفتند دوشنبه پس از بازی با پیکان پول استراماچونی را پرداخت می‌کنیم. استراماچونی از اول فصل بابت امکانات گلایه کرد و در نشست خبری پس از بازی با صنعت نفت گفته بود که مشکل داریم.

 

وی با گلایه از عدم برگزاری جلسات هیئت مدیره با استراماچونی گفت: چرا هر زمان تیم نتیجه نمی‌گیرد، اعضای غیرفوتبالی هیئت مدیره دور هم جمع می‌شوند و به استراماچونی اولتیماتوم می‌دهند، اما وقتی تیم نتیجه می‌گیرد از او تشکر نمی‌کنند؟ می‌گویند که ما سه ماه است استراماچونی را ندیده‌ایم. این خوب نیست.

 

دروازه‌بان استقلال با بیان اینکه آبی‌ها تنها 14 بازیکن دارند، خاطرنشان کرد: استقلال در تاریخ اینگونه بسته نشده که تیم، 14 بازیکن داشته باشد. بقیه بازیکنان از تیم‌های جوانان و امید هستند. استقلال هرسال پرستاره بسته می‌شود، اما اول فصل هم قراردادهای ما را کم کردند. قرارداد تیم‌های دیگر، دو تا سه برابر ماست. با هزار کلک با مدیران توافق می‌کردیم و فردا علیه ما صحبت می‌کردند. وقتی قرارداد همه را کم کردی و تیم را با 16-15 میلیارد تومان جمع کردی، یک مربی ایرانی بالای سر تیم می‌گذاشتی نه اینکه مربی سابق اینتر را بیاوری.

 

حسینی با اشاره به تفاوت سطح باشگاه استقلال با استراماچونی اظهار داشت: استرا می‌گوید باشگاه باید خودش را به من برساند. اگر تحریم هستیم، شرایط را ابتدای فصل برای استراماچونی تشریح می‌کردید و می‌گفتید نمی‌توانیم پول بدهیم. بعد بحث ترکیه را پیش می‌کشند. دو بار به حساب استراماچونی پول ریختند که حسابش بلوکه شده و پلیس دنبال او بوده است. نامه‌ای برای او آمد که افرادی که به حسابت پول می‌ریزند، چه کسانی هستند؟ استراماچونی گفت دیگر در این حساب پولی نریزید، اما قبل از بازی با سپاهان به حسابش پول واریز کردند!

 

« آقای فتحی! در این دو سال چه کار مثبتی کردی؟»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: شاید با این صحبت‌ها در نیم‌فصل به دنبال دروازه‌بان باشد، همان کاری که با پژمان منتظری کرد. من اینها را می‌گویم که اگر فتحی رفت، نگویند چرا قبلاً این حرف‌ها را نزدی. من همه چیز را در باشگاه استقلال دیدم. شب بازی با سپیدرود در فصل گذشته به جای اینکه به هتل برویم، در خانه بودیم! قبل از بازی با تراکتور در همین فصل به ما زمین تمرین ندادی. قبل از دربی سه جلسه روی چمن مصنوعی بازی کردیم. به تلویزیون می‌روی و می‌گویی به هواداران مژده می‌دهم؟! هواداران هم می‌دانند دروغ می‌گویی.

 

دروازه‌بان استقلال درخصوص گلایه بازیکنان این تیم از سرمربی خود بیان کرد: انتظار نداشتیم استراماچونی اینگونه از استقلال برود. استراماچونی به نمایندگان اطراف تیم گفت اگر پولم را پس از بازی با سپاهان پرداخت نکنید، به تمرینات نمی‌آیم. فتحی هم گفت اوکی. نمی‌دانم چه کسانی جدیداً به استقلال آمدند و برای تیم تصمیم می‌گیرند.

 

حسینی با اشاره به نشست شبانه مدیران باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: شب گذشته جلسه‌ای بود و سلطانی (مشاور فتحی) و افراد دیگر گفتند بیانیه بدهیم تا همه چیز علیه استراماچونی تمام شود و او برود. گفتند که استرا می‌خواهد قراردادش را کم کند و من به فتحی گفتم جان مادرتان به خانه استرا بروید. گفتم شما یک شانس دارید و می‌توانید مشکلات‌تان را شبانه با هم حل کنید. با هزار بدبختی، چهار پنج نفر را راضی کردیم که دم خانه استراماچونی بروند که او هم اینقدر دروغ شنیده بود، درِ خانه‌اش را باز نکرد.

 

وی با بیان اینکه اگر استقلال مقابل پیکان در دقایق آخر گل نمی‌خورد، شرایط خوبی داشت، گفت: مدیران به گونه‌ای پول می‌دهند که در تیم اختلاف بیفتد. به یک نفر پنج درصد، به بازیکن دیگر 10 درصد و به یک نفر دیگر 15 درصد پرداخت می‌کنند. ما هم ناراحت می‌شویم و همین باعث می‌شود در تیم اختلاف ایجاد شود. فتحی هیچ کار مثبتی در استقلال انجام نداده است.

 

دروازه‌بان استقلال درخصوص احتمال سرمربیگری فرهاد مجیدی در این تیم اظهار داشت: مجیدی اسطوره باشگاه است و در چند بازی آخر فصل که سرمربی ما بود، با او راحت بودیم. نمی‌دانم مجیدی به عنوان سرمربی ما انتخاب شده است یا نه، اما اگر او هم باید، فشار سنگینی را باید تحمل کند. ما از 10 بازی اخیر، در 9 بازی پیروز شدیم و استقلال در صدر جدول است. هر کسی که بیاید، باید فشار زیادی تحمل کند. نمی‌دانم چرا عین خیال آقایان نیست.

 

حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا استراماچونی به استقلال بازمی‌گردد یا خیر، تصریح کرد: دوستی داریم که کنار تیم است و چند سال است بدون هیچ چشمداشتی، به تیم کمک می‌کند. او به من گفت پولی حاضر کردم و با استراماچونی هماهنگ کن که این پول را به او بدهم. متأسفانه استرا تصمیمش را گرفته و پیامی را که ساعت 3 به او ارسال کردم، هنوز نخوانده است.

 


موج جدید ترس از قطع اینترنت
به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از همشهری: صحبت‌های رئیس‌جمهور در جلسه تقدیم بودجه بار دیگر باعث نگرانی مردم و شایعاتی درباره احتمال طرح جدایی کشور از اینترنت شد اما مقام‌های دولت می‌گویند توسعه شبکه ملی اطلاعات به‌معنای قطع اینترنت نیست.

یک هفته قطعی کامل اینترنت کشور باعث شده تا مردم نسبت به هر خبری در این حوزه واکنش داشته باشند. به همین‌خاطر بود که دیروز چند جمله رئیس‌جمهور در مجلس درباره شبکه ملی اطلاعات جنجالی شد و بار دیگر ترس و نگرانی را میان مردم و استارتاپ‌ها درباره احتمال درنظر داشتن طرح قطع اینترنت بازگرداند.

حس روحانی روز گذشته هنگام تقدیم لایحه بودجه سال1399کشور به مجلس شورای اسلامی در جمع نمایندگان گفت: از آغاز دولت یازدهم قدرت پهنای باند تقریبا 20برابر شده است و این روند را ادامه می‌دهیم تا بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را آنچنان تقویت کنیم که مردم برای رفع نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند.

رئیس‌جمهور در ادامه تأکید کرد: اخیرا مقام معظم رهبری نیز دستوری در این زمینه دادند که ان‌شاءالله در شورای‌عالی فضای مجازی آن را دنبال می‌کنیم و مردم ما شرایط بهتری را در این حوزه لمس خواهند کرد.

با پخش شدن سریع این جملات در شبکه‌های اجتماعی و پیچیده شدن ترس و دلهره مجدد میان کسب و کارهایی که ابزار اصلی کارشان اینترنت است علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری در توییتر خود نوشت: صحبت از توسعه‌ شبکه‌ ملی اطلاعات و استقلال در فضای مجازی، هرگز و هرگز به‌معنای قطع اینترنت و زیستن در عصر حجر نیست؛ این دو مکمل یکدیگرند. تعبیر قطع ارتباط با جهان، نشان از فقدان درک زیستن در جهان شبکه‌ای است.

در زمان ناآرامی‌های اخیر به‌مدت یک هفته اینترنت کل کشور به‌صورت کامل قطع شد اما مردم می‌توانستند کارهای اولیه‌ای مانند خدمات بانکی یا استفاده از سرویس‌هایی که سرورهایشان در داخل کشور بودند مانند گرفتن تاکسی‌های اینترنتی را روی بستر شبکه ملی اطلاعات انجام دهند. هر چند پیش از این مقام‌های وزارت ارتباطات ازجمله وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات بارها اعلام کرده بودند که شبکه ملی اطلاعات قرار است مکمل اینترنت برای استفاده مردم از سرویس‌های داخلی با هزینه و سرعت بیشتر باشد اما قطعی اینترنت باعث دید کاملا منفی نسبت به این شبکه شد.

وزیر ارتباطات به اشکال مختلف با جملاتی مثل «مدینه فاضله برخی قطع اینترنت است» و «آرزوی عده‌ای وصل نشدن اینترنت بود» و همچنین تأکید بر ضرر کسب و کارها و حتی کاهش فروش آنها تا ۹۰ درصد در زمان قطع اینترنت نشان داده بود که به‌شدت مخالف تلاش‌های گروهی برای جدا کردن ایران از شبکه جهانی است.

روز گذشته هم محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در نشست هماهنگی بین مراکز آپا کشور انتقاد خود را نسبت به کسانی که به‌دنبال قطع ارتباط کشور با اینترنت هستند نشان داد و گفت: می‌بینیم که فلان مسئول می‌گوید فضای مجازی به نخستین حوزه شکایت‌های مردم تبدیل‌شده است. خب این دوستان یا نمی‌دانند از چه حرف می‌زنند یا خود را به جهالت زده‌اند. امروزه همه وارد فضای مجازی شده‌اند. خب معلوم است که با حضور بخش زیادی از مردم در این فضا شاهد افزایش بزه هم خواهیم بود؛ اما سؤال این است که شما به‌عنوان منتقد چه ساختاری را برای مقابله با سوء‌استفاده‌ها ایجاد کرده‌اید. اینکه این فضا را تعطیل کنیم مسائل حل می‌شود؟

او تأکید کرده کشوری که در دوره‌ای 300هزار مشترک موبایل داشت و امروز این رقم به 70میلیون مشترک رسیده طبیعی است که با افزایش تعداد مشترکان مشکلات مبتلابه آن افزایش یابد. او با انتقاد از گروهی خاص در کشور گفت: وقتی دقیق نگاه می‌کنیم می‌بینیم یک مافیایی، فیلترشکن درست می‌کند و عقبه همان مافیا با عقبه مافیای ارزش‌افزوده یکی است. شک نکنید سایت‌های قمار را هم همین جریان راه انداخته‌اند. بعد که پای صحبت همین افراد می‌نشینیم می‌گویند بزرگ‌ترین مشکل کنونی کشور اینترنت و فضای مجازی است و باید با آن مقابله کرد. تمام زندگی مردم را می‌خواهند به هم بزنند تا کاسبی خود را راه بیندازند.

 

 


جزییات اعطای وام 50 میلیونی مسکن به فرهنگیان
به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با تقدیم بودجه سال 99 به مجلس پیش‌بینی افزایش حقوق برای سال 99، 15 درصد است و غیر از آن موارد ویژه‌ای که در وزارت آموزش و پرورش دنبال کردیم بحث معلم تمام وقت بود که اجرا شده است و حدود 64 هزار نفر از معلمان وارد این طرح شده‌اند همچنین طرحی را برای معلمان ابتدایی دنبال می‌کنیم تا آنها هم بتوانند از برخی مزایای معلمان تمام وقت استفاده کنند.

 

وی افزود: اقدام دیگر در راستای معیشت فرهنگیان، مبادله تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن 170 هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن بود و تمام زمینه‌های اجرا دنبال شده است، سامانه مسکن در وزارت آموزش و پرورش فعال شده و متقاضیان برای ثبت نام باید به پورتال این وزارتخانه مراجعه کنند علاوه بر تسهیلات مسکن که از طریق بانک مسکن به متقاضیان داده می‌شود ما نیز دنبال این هستیم که وام‌های ثانویه برای فرهنگیان داشته باشیم، یعنی وام‌هایی که بانک مسکن به پروژه‌های شهرسازی می‌دهد هرچقدر که بود تا 50 میلیون تومان از بانک‌های عامل دریافتی داشته باشیم و با سود کمتر از سودهای متعارف به فرهنگیان فاقد مسکن ارائه شود.

 


یارانه چه کسانی در سال آینده حذف می‌شود؟
به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرآنلاین: بودجه یک هزار و ۹۸۸ هزار میلیارد تومانی دولت دیروز در حالی رونمایی شد که به نظر می‌رسد با انبساط ۲۵ درصدی نسبت به بودجه امسال همراه بوده است. آن‌گونه که از اعداد و ارقام لایحه بودجه سال آینده پیداست، کاهش درآمدهای نفتی و شرایط سخت تحریمی، دولت را به سمت کاهش وابستگی به نفت برده است؛ تا جایی که بنا به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه، «منابع حاصل از صادرات نفت و گاز بالغ بر ۴۸.۸ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که رشد آن منفی ۶۸ درصد بوده است. » این در شرایطی است محمدباقر نوبخت می‌گوید: «درآمدهای مالیاتی نسبت به سال‌جاری رشد ۲۶ درصدی داشته است. »

در این میان، بودجه بخش هدفمندی یارانه‌ها، صندوق توسعه ملی و قیمت حامل‌های انرژی، از جمله مهم‌ترین بخش‌های بودجه سال آینده است که در حال حاضر اعداد و ارقام آن، مورد توجه صاحب‌نظران قرار گرفته است. در این خصوص، محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه امروز در نشست خبری در مورد اعداد و ارقام بودجه به توضیح پرداخت. مهم‌ترین بخش از اظهارات وی را در ادامه می‌خوانید:

 

* در ارتباط با درآمد و منابع بودجه کل کشور، درآمدها ۲۶۱ هزار میلیارد تومان، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۹۸ هزار و ۸۰۰ هزار تومان و واگذاری دارایی‌های مالی ۱۲۴ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در مجموع منابع عمومی بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومان می‌شود.

* بودجه عمومی ۵۶۳ هزار میلیارد تومان است، زیرا درآمدهای اختصاصی نیز به آن اضافه می‌شود. منابع شرکت‌ها هزار و ۴۸۳ هزار میلیارد تومان است. در مجموع بودجه کشور نزدیک به هزار و ۹۸۸ هزار میلیارد تومان می‌شود.

* منابع عمومی بودجه در سال ۹۹ بالغ بر ۴۸۴.۶ هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با مصوب سال ۹۸ به میزان ۸ درصد بیشتر است. در سال آینده پیش‌بینی شده که ۲۶۱ هزار میلیارد تومان از منبع درآمدها ایجاد کنیم. یعنی ۱۷۵ هزار میلیارد تومان از راه مالیات‌ها، ۲۰ هزار میلیارد تومان از حقوق گمرکی و ۶۶ هزار میلیارد تومان از سایر درآمدها خواهد بود.

* درآمدهای مالیاتی نسبت به سال جاری ۲۶ درصد رشد داشته است.

* منابع حاصل از صادرات نفت و گاز بالغ بر ۴۸.۸ هزار میلیارد تومان است که رشد آن منفی ۶۸ درصد بوده است.

* برای سال آینده، حکم ۲۴ میلیون نفر حذف یارانه‌بگیران را نگذاشتیم. البته کسانی که به عنوان پردرآمد احراز شوند، حذف خواهند شد.

* سال‌هاست که در قانون مجلس حذف ۲۴ میلیون نفر یارانه‌بگیر مطرح است. شاید بحث یارانه حمایت معیشتی تست خوبی برای ما بود که گفته شد پولی داریم و می‌خواهیم به ۶۰ میلیون نفر بدهیم.

* در میان چند صدهزار نفری که یارانه‌شان حذف شد، می‌دانید چقدر اعتراض وجود داشت؟ به همین جهت حذف یارانه‌ها برای سال آینده به شکل ۲۴ میلیون هدف‌گذاری نشد.

* در رابطه با تعدادی که متقاضی دریافت یارانه معیشتی هستند، قرار شد تا پایان مهلت مقرر منتظر باشیم و اگر آنها واجد شرایط باشند، به آنها هم پرداخت یارانه خواهیم داشت.

* در لایحه در بودجه سال آینده پیش‌بینی این است که یک میلیون بشکه نفت در روز صادر شود که این رقم امسال ۱.۵ میلیون بشکه نفت در روز بود.

* قیمت هر بشکه نفت ۵۰ دلار پیش‌بینی شده که این رقم در بودجه ۹۸ حدود ۵۵ دلار بود. در حال حاضر قیمت نفت بیش از ۶۳، ۶۴ دلار است، اما با این حال ما نرخ هر بشکه نفت را ۵۰ دلار در نظر گرفتیم.

* آخرین گزارشی که از وزارت نفت هر ماه دریافت می‌کنم، متوسط فروش نفت در ۷ ماهه اول امسال ۶۳ دلار و ۸ ماهه اول امسال ۶۲ دلار بوده است.

* همچنین نرخ تسعیر دلار در لایحه بودجه سال آینده ۴۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده که در بودجه سال ۹۸ نیز این رقم بوده است. قرار است کالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کنیم.

* درآمدهای ارزی صادرات نفت ۱۸.۲۶ میلیارد دلار و درآمد ارزی صادرات گاز ۴ میلیارد دلار است که در مجموع رقمی در حدود ۲۲.۲۵ میلیارد دلار می‌شود. از این رقم، سهم ۳۶ درصد صندوق توسعه ملی ۸ میلیارد دلار می‌شود.

* منابع حاصل از مولدسازی دارایی‌ها و فروش اموال مازاد دولتی بالغ بر ۴۹.۵ هزار میلیارد تومان و منابع حاصل از فروش و واگذاری طرح‌های عمرانی بالغ بر هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. به این ترتیب، جمع منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای بالغ بر ۹۸.۸ هزار میلیارد تومان است که رشد آن در مقایسه با مصوب سال ۹۸ در حد ۳۸ درصد کمتر است.

* فروش اوراق مالی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که رشد آن نسبت به سال ۹۸ در حد ۸۶ درصد است. واگذاری سایر دارایی‌های مالی نیز ۴۴.۷ هزار میلیارد تومان است که رشد آن نسبت به سال ۹۸ در حد ۷۹ درصد است. در مجموع واگذاری دارایی‌های مالی بالغ بر ۱۲۴.۷ هزار میلیارد تومان است که رشد آن نسبت به مصوب سال ۹۸ در حد ۱۴۴ درصد است.

* اعتبارات هزینه‌ای در سال ۹۹ بالغ بر ۳۶۷.۲ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۸ از ۴ درصد رشد برخوردار است. طبق قانون افزایش هزینه جاری سالانه به بودجه تحمیل می‌شود. چه بخواهیم و چه نخواهیم باید متناسب نرخ تورم، حقوق را بالا ببریم.

* در سال ۹۹ اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بالغ بر ۷۰.۴ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال جاری ۵ درصد رشد دارد.

* در سال‌جاری تاکنون ۳۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص داده‌ایم.

* در سال آینده اعتبارات تملک دارایی‌های مالی بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد تومان است که رشد آن نسبت به سال ۹۸ در حد ۶۰ درصد است.

* در بودجه سال آینده متوسط ۱۵ درصدی افزایش حقوق و دستمزد شاغلان و بازنشستگان در نظر گرفته شده است. همچنین ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی بازنشستگان، ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی فرهنگیان، ۳۱ هزار میلیارد تومان برای حمایت معیشتی به حدود ۶۰ میلیون نفر و ۴۳ هزار میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها به حدود ۷۸ میلیون نفر پیش‌بینی شده است.

* ۲۴ آبان ماه اصلاح قیمت بنزین شروع شد. به این ترتیب، ۲۴ آذر ماه باید اولین یارانه معیشتی پرداخت می‌شد. اما با دریافت تنخواه، در آبان‌ماه یارانه معیشتی را پرداخت کردیم. ۱۰ روز به ۱۰ روز در ماه، سه پرداخت حقوق، یارانه نقدی و یارانه معیشتی صورت خواهد گرفت.

* حدود ۱۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های کاهش فقر مطلق اختصاص پیدا خواهد کرد. همچنین استمرار پرداخت ۳ تا ۶ برابری مستمری خانواده‌های کمیته امداد و بهزیستی را خواهیم داشت. برای طرح تحول سلامن، ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

* در سال ۹۹ بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد تومان صرف بازخرید اوراق مالی منتشر شده در سال‌های قبل خواهد شد. سیاست مصرف این اعتبارات در بودجه سال ۹۹ بازخرید این اوراق در سررسید زمانی تعیین شده است.

 

* دو هدف راهبردی بودجه، کاهش بیکاری با ایجاد یک میلیون فرصت شغلی جدید و افزایش تولید با ایجاد رشد ۲ درصدی و خروج از رکود است. مراکز جهانی پیش‌بینی کرده‌اند که سال آینده اقتصاد ایران از رکود خواهد شد. این‌که دشمن بخواهد به کشور شرایط غیرعادی تحمیل کند، ما مقابل آن می‌ایستیم.

* در رابطه با این‌که چرا بنزین در آبان‌ماه افزایش یافت، در سال ۹۸ این موضوع در لایحه بودجه بود، اما مجلس قبول نکرد و آن را رد کرد. ما نمی‌توانستیم این کار را با توجه به شرایط در سال ۹۹ انجام دهیم. اگر دولت محافظه‌کاری می‌کرد، با رشد مصرفی که داشتیم که بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز بود، با ضرورت واردات بنزین مواجه می‌شدیم. ما حتی به طرف سهمیه‌بندی بنزین رفتیم و از این جهت این طرح اجرا شد که بتوانیم مصرف سوخت را کنترل کنیم و در عین حال، واردات بنزین اتفاق نیفتد.

* ما بودجه را در بستر دو سالانه دیده‌ایم. اما آنچه که به مجلس داده‌ایم، صرفا مربوط به بودجه سال ۹۹ است.

* تلاش بر این است که مالیات را به جای این‌که به بنگاه های تولیدی تمرکز ببخشیم، به سمت بخش دیگری ببریم. یعنی زمینه‌ای را برای رشد تولید فراهم کنیم. برای سال آینده تا ۳۶ میلیون تومان معافیت مالیاتی برای کارمندان در نظر گرفتیم که حدود ۳ میلیون تومان در ماه می‌شود.

* (سوال: بنزین دونرخی در بودجه سال آینده حذف می‌شود؟) پاسخ نوبخت: خیر.

* نرخ ارز نیمایی ۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

* قبلا گاز باید در منابع هدفمندی آورده می‌شد و ۴۵ هزار میلیارد تومان ذکر کردیم، اما در دولت گفته شد که گاز باید در منابع عمومی نوشته شود از این رو امسال از هدفمندی خارج شد. ما به طور جد می‌خواهیم یارانه‌ها را شفاف کنیم.

* براساس قانون الحاق۲ گفته شده صادرات گاز باید در منابع هدفمندی پیش‌بینی شود و ما نیز ۴۵ هزار میلیارد تومان منظور کردیم سقف بودجه تا قبل از آنکه دولت برود ۴۳۹ هزار میلیارد تومان بود در دولت استدلال شد گاز را به بودجه عمومی منتقل کنیم و به همین علت سقف منابع عمومی ۴۸۴ هزار میلیارد تومان شد بنابراین یارانه ها شفاف شده است.

* برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته شده که این کالاها شامل برنج، روغن، شکر، کاغذ، لاستیک، تجهیزات پزشکی و دارو نیز اضافه شده و برخی نهادهای کشاورزی هم وجود دارد. امسال ارز ۴۲۰۰ می‌گیرند همین میزان ارز برای سال آینده هم اعلام می‌شود.

* از وزارت جهاد و بهداشت خواستیم که تعیین کنند چه میزان ارز برای کالاهای اساسی و دارو تخصیص یافته که رقم ۷ میلیارد دلار از سوی جهادکشاورزی و ۳ میلیارد دلار از سوی وزارت بهداشت اعلام شد و ما رقم را بیشتر و جمعا ۱۰ و نیم میلیارد دلار در نظر گرفتیم غیر از کالاهای اساسی نیز به منظور کنترل قیمت‌ها حداکثر نرخ محاسباتی ارز ۸۵۰۰ تومان محاسبه شده است.


شرط رتبه‌بندی فرهنگبیان
به گزارش شمانیوز و به نقل از  تسنیم، علی الهیار ترکمن درباره رتبه‌بندی معلمان اظهار‌ کرد: در نظام‌های آموزشی ارتقای حرفه‌ای و مهارت‌های تدریس از اصلی‌ترین مولفه‌هایی است که یک معلم باید از آنها برخوردار باشد تا بتواند کیفیت آموزش را تضمین و به بهترین وجه معلومات و دانش را به دانش‌آموزان منتقل کند.

 

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین ابزارهای رتبه‌بندی معلمان براساس سطح دانش، توانایی‌های تخصصی، حرفه‌ای و عمومی است  که از اصلی‌ترین ابزارهای مدیریت در آموزش‌و پرورش محسوب می‌شود. قبلاً در وزارت آموزش‌وپرورش این موارد را به شکل‌های مختلف اجرا می‌کردیم اما در ماده 63 برنامه ششم توسعه به صراحت بر تهیه و اجرای نظام رتبه‌بندی مبتنی بر شایستگی‌های حرفه‌ای، رقابت و مهندسی نیروی انسانی تاکید شده و این وظیفه بر عهده دولت است که این کار را انجام  دهد.

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با پیگیری در یک سال گذشته و بررسی تجارب مختلف، نظام رتبه‌بندی معلمان را تعریف و به تصویب هیئت وزیران رساندیم، در این طرح که مشمولان طبقه‌بندی مشاغل  معلمان را شامل می‌شود، معلم، آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحد آموزشی مشمول هستند که براساس صلاحیت در حوزه‌های عمومی، حرفه‌ای و تخصصی براساس شاخص‌هایی ارزیابی می‌شوند، در  یکی از طبقات پنجگانه نظام رتبه‌بندی قرار گرفته و متناسب با امتیازات کسب شده ما‌به ازای مالی در احکام حقوقی آنها اعمال می‌شود.

 

دو سال سابقه کار ملاک ورود به رتبه‌بندی

الهیار ترکمن بیان‌کرد: افرادی که مطابق طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان بالای دو سال سابقه کار داشته باشند وارد فرآیند رتبه‌بندی می‌شوند، رتبه نخست برای افرادی است که دو سال سابقه دارند، 120 ساعت دوره ضمن خدمت را طی کرده و 60 درصد امتیازات مربوط به ارزیابی عملکرد را کسب کرده‌اند.

 

وی ادامه‌ داد: برای ورود به رتبه دوم باید 4 سال بگذرد یعنی سابقه خدمت افراد به 6 سال برسد، کسب 70 درصد از نمرات ارزیابی عملکرد و کسب حدنصاب شاخص‌های صلاحیت‌های عمومی حرفه‌ای و تخصصی نیاز است از طبقه سوم تا طبقه پنجم هر 6 سال یک بار ارتقای طبقه اتفاق می‌افتد؛ به عنوان مثال افراد بعد از 12 سال وارد رتبه سوم، بعد از 18 سال وارد رتبه چهارم و بعد از 24 سال وارد رتبه پنجم خواهند شد و امتیازات به آنها تعلق می‌گیرد.

 

تفاوت رتبه‌های یک تا 5 چیست؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش درباره تفاوت رتبه‌ها بیان‌ کرد: سال‌های سنوات، درصدی که افراد باید در نمرات ارزیابی کسب کنند و شاخص‌هایی که در سه صلاحیت عمومی، حرفه‌ای و تخصصی بدست می‌آورند ملاک کسب رتبه‌ها است.

الهیار ترکمن درباره رتبه‌بندی نیروهای اداری اظهار‌ کرد: در وزارت آموزش و پرورش به استناد مصوبه شورای انقلاب در سال 58 اجازه داشتیم از نیروهای آموزشی در مشاغل اداری استفاده کنیم و بخشنامه‌ای به نام 230 در آموزش و پرورش وجود دارد که می‌توانیم نیروهای آموزشی را در مشاغل اداری به کار بگیریم و حضور‌ آنها در مشاغل اداری نافی سنوات قابل قبول در حوزه آموزش نمی‌شود و می‌توانیم انتقال را بین بخش اداری و آموزشی انجام دهیم.

 

رتبه‌بندی نیروهای اداری فقط تا مهر 99

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش افزود: با توجه به اینکه نیروهای نظام آموزشی باید تفکیک شوند و ساختار منسجم و مشخصی داشته باشند که بتوان روی نیروها سرمایه‌گذاری و زمینه ارتقای حرفه‌ای آنها را فراهم کرد، در مصوبه تصریح شده است که وزارت آموزش و پرورش باید تفکیک نیرو را بین بخش اداری و آموزشی انجام دهد یعنی نیرو باید انتخاب کند که به عنوان نیروی اداری در ستادهای وزارت آموزش و پرورش در مراکز و استان‌ها فعالیت می‌کند یا اینکه به مدارس برگشته و به شغل تدریس ادامه می‌دهد.

وی بیان‌کرد: به نیروهای اداری اجازه دادیم تا مهر سال آینده از مزایای رتبه‌بندی برخوردار شوند ولی تا مهر باید انتخاب کنند که نیروی اداری مانده و از مزایای شغل اداری بهرهمند می‌شوند یا به مدارس برگشته و به تدریس مشغول شده و از امتیازات این حوزه بهره‌مند می‌شوند و همکاران اداری ما باید این انتخاب را انجام دهند.

 

یا اداره یا تدریس در مدرسه!

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: نیروهایی که اداری می‌مانند دیگر مشمول طرح رتبه‌بندی نمی‌شوند، فعلاً تا اول مهرماه سال 99 اجازه داریم که رتبه‌بندی را برای مشمولین بخشنامه 230 یعنی نیروهای اداری اعمال کنیم ولی از اول مهر به بعد نیروهای اداری باید انتخاب کنند که می‌خواهند در این حوزه بمانند یا به تدریس برگردند به صورت کلی نیروهای اداری  مشمول طرح رتبه‌بندی نمی‌شوند.

الهیار ترکمن افزود: از کل نیروهایی که در اختیار داریم حدود 40 هزار نفر در مشاغل اداری هستند و بعد از آن اگر تصمیم بگیرند به مدارس می‌روند و ما برای تأمین نیروهای اداری از سازمان اداری و استخدامی مجوز می‌گیریم یا اینکه این افراد در ادارات مانده و به کار خود را ادامه می‌دهند.

 

صدور احکام رتبه‌بندی تا 45 روز دیگر

وی عنوان‌کرد: برای اینکه بتوانیم امتیازات رتبه‌بندی را به روزآوری کرده و چک لیستی که از شاخص‌های صلاحیت‌های عمومی تخصصی و حرفه‌ای نیاز است را تهیه و به هیئت‌های ممیزه در سطح شهرستان‌ها و استانها ارسال کنیم، مقدمات کار آغاز شده است و بخشنامه‌هایی را به استان‌ها ارسال کرده‌ایم که بتوانیم براساس آن معلمان را وارد بحث امتیاز بندی کنیم، پیش بینی ما این است کمتر از 45 روز بتوانیم احکام معلمان را براساس نظام رتبه‌بندی اصلاح کرده و امتیازات را به روز کنیم

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش در شبکه خبر گفت: این نکته قابل توجه است چون تاریخ اجرای مصوبه رتبه بندی از اول مهر ماه 98 است هر زمان که حکم افراد اصلاح شود پرداخت آن از اول مهر است و معوقات به آنها پرداخت می‌شود.

وی ادامه‌داد: شیوه نامه اجرای رتبه‌بندی تهیه شده است و دیروز به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد و آن را این هفته به استان‌ها ارسال خواهیم کرد گرچه مقدمات کار آماده شده و برای اجرا نگرانی نداریم، با توجه به اینکه حدود 870 هزار نفر باید وارد این فاز شوند سنگین بودن عدد کمی زمان می‌برد اما هیچ مانع اجرایی نداریم.

الهیار ترکمن ادامه‌داد: سعی می‌کنیم کمتر از 1.5 ماه رتبه‌بندی را در فرآیند اجرا قرار دهیم اما هر زمان که احکام اصلاح شد تاریخ اجرا را از اول مهرماه 98 قرار خواهیم داد.

 

فاز نخست رتبه‌بندی سال 94 با 5 هزار میلیارد تومان

وی با اشاره به اینکه سال 94 با تصویب هیئت وزیران آموزش‌وپرورش مجاز شد با افزایش امتیازاتی که در فصل  دهم قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد معلمان را رتبه‌بندی حرفه‌ای کند و این کار انجام شد، افزود: نقد به آموزش‌وپرورش این است که رتبه‌بندی را در بستر قانون مدیریت خدمات کشوری انجام داد و این افزایش حقوق است نه رتبه‌بندی اما واقعاً اینگونه نیست، اگر وزارت آموزش‌وپرورش بخواهد رتبه‌بندی را اجرا کند باید در بستر قانون این کار را انجام دهد و رتبه‌بندی مجزا از قانون نیست چرا که به نظام جبران خدمت و پرداخت پرسنلی وصل می‌شود که قوانین حدود و صغور آن را مشخص می‌کند.

 

تا زمانی که تحت پوشش قانون مدیریت هستیم رتبه‌بندی در این بستر اجرا می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش ادامه‌داد: تا زمانی که آموزش‌و پرورش تحت قانون مدیریت خدمات کشوری است باید از امتیازات این قانون استفاده کند، در طرح رتبه‌بندی چه آنچه در سال 94 اجرا شد و گام نخست بود که 5 هزار میلیارد تومان بار مالی برای آموزش‌وپرورش داشت و چه هم‌اکنون، از ظرفیت فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری استفاده می‌کنیم اما امتیازاتی در حق شغل، شاغل و فوق‌العاده شغل معلمان ایجاد می‌کنیم که سایر مشمولان قانون مدیریت این امتیازات را ندارند و افزایش‌های رتبه‌بندی از این طریق به معلمان منتقل می‌شود.

 

الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش که برخی معتقدند سال 94 توانمندی معلمان به درستی ارزیابی نشد، گفت: قبول ندارم و باید مصداق مشخص ارائه شود؛ آنجا هم امتیازاتی مشخص، مجموعه‌ای از شاخص‌ها تدوین و مصوبه شورای توسعه مدیریت اخذ شد تا کمیته‌های ارزیابی‌کننده که صلاحیت دارند وارد شده و معلمان را براساس صلاحیت‌ها دسته‌بندی کنند.

 

وی افزود: مبنای کار رتبه‌بندی برخورداری از صلاحیت است و نمی‌توان به صرف معلم بودن وارد رتبه‌بندی شد و به صرف وارد رتبه‌بندی شدن، حداکثر امتیاز را گرفت، ماهیت رتبه‌بندی برخورداری از امتیازات صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای است و هر معلمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای برای او صادر، در رتبه‌های مختلف قرار گرفته و از امتیازات بهره مند می‌شود.

 

ارزیابی معلمان دشوارترین مرحله رتبه‌بندی

الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش که برخی معتقدند هم‌اکنون یعنی ارزیابی معلمان، سختترین مرحله رتبه بندی است، گفت: بله، واقعاً کار سخت و پیچیده‌ای است و ارزیابی جامع و گسترده‌ای باید انجام شود، در 6 ماهه  دوم سال جاری سعی می‌کنیم روی افزایش امتیازات و سنوات خدمتی که معلمان دارند و می‌توانیم افزایش‌ها را براساس شواهد موجود انجام دهیم متمرکز شویم و از ابتدای سال 99 زمانی که تمام کمیته‌های ارزیابی در سطح کشور، استان و شهرستان تشکیل شد می‌توانیم دقیقاً وارد فاز صدور گواهینامه صلاحیت معلمی شویم که تمام موارد را شامل شده و هر چند سال یکبار به  روز می‌شود و مرحله ارزیابی را با دقت و صحت پشت سر خواهیم گذاشت.

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش افزود: طبیعی است اولین مرحله ارزیابی معلمان بسیار سخت است، هم پذیرش آن از سوی جامعه مخاطبان و هم اینکه ما بتوانیم دقت و صحت را رعایت کنیم، دشوار است اما بعد از اینکه کار شکل گرفت، خیلی راحت‌تر ادامه می‌یابد.

وی درباره شیوه انتقاد معلمان به نتایج ارزیابی‌ها گفت: در کمیته‌های شهرستان‌ها و مناطق کار انجام می‌شود و هر اعتراضی که وجود دارد باید به کمیته‌های استانی منتقل شود، اعتراض به کمیته‌های استانی نیز به سطح کشور منعکس می‌شود، در آئین‌نامه رتبه‌بندی پیش‌بینی شده است یک گروه ناظر متشکل از وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی ورود پیدا کرده، عملکردها را ارزیابی و گزارش‌ها را به مراجع ذی صلاح ارائه دهند ما سعی کردیم نظارت بر اجرای کار را به حد اعلا افزایش دهیم.

 

معلمان به عوامل امتیازآ‌ور توجه داشته باشند

الهیار ترکمن بیان‌کرد: خواهشم از فرهنگیان این است که به عوامل امتیاز‌آور توجه زیادی داشته باشند و این عوامل به عنوان شواهد عینی ما را مجاز می‌کند که آنها را در یکی از رتبه‌ها قرار دهیم. فرهنگیان مجموعه عملکرد خود را مستندسازی کرده و در درجه اول روی عملکرد خود یک خودارزیابی دقیق داشته باشند و بدانند که واقعاً به کدام یک از رتبه‌ها می‌توانند اختصاص پیدا کنند و اینگونه نباشد که فکر کنند چون معلم هستند می‌توانند به بالاترین رتبه بروند؛ ما حتماً براساس شواهد عینی و مستندات معلمان را در یکی از رتبه‌ها طبقه بندی می‌کنیم تا هر فردی بتواند در جایگاه واقعی خود رتبه‌بندی شود.

 

وی گفت: تلاش می‌کنیم با خود فرهنگیان مرحله اول این کار را که ارائه امتیازات است، انجام دهیم و طبیعی است که در مرحله اول اعتراضات بیشتر است و به تدریج که مستندات کاملتر شود و فرهنگیان سوابق و مستندات خود را کامل کنند اعتراضات کمتر خواهد شد اما طبیعی است که اعتراضات در هر زمانی اتفاق بیفتد ما نیز پاسخگو هستیم. با کمک فرهنگیان و مساعدتی که در این زمینه اتفاق می‌افتد و تلاش همکاران ما در ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها امیدواریم تا قبل از مهرماه 99 رتبه‌بندی را در فاز کامل و صحیح خود قرار داده و هر کدام از فرهنگیان را متناسب با امتیازات و صلاحیت‌ها در جایگاه واقعی خود قرار دهیم.

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به این پرسش که آیا در کشورهای دیگر نیز رتبه بندی معلمان انجام می‌شود، افزود: پایه کار ورود به معلمی در بیشتر کشورها براساس صلاحیت‌های حرفه‌ای تدریس است، معلمی که از دانشگاه تربیت معلم یک کشور فارغ‌التحصیل می‌شود و به شغل معلمی ورود پیدا می کند با گواهینامه صلاحیت یا پروانه کار وارد این حوزه می‌شود و باید تمام صلاحیت‌های خود را در عمل به اثبات برساند و به ناظرهایی که در مدارس هستند اثبات کند که از صلاحیت‌ها برخوردار است، این اولین مرحله ورود به رتبه‌بندی در بیشتر کشورهای دنیا است و بعد از آن با سابقه و تجربه‌ای که به مرور زمان اتفاق می‌افتد و صلاحیت‌هایی که برای خود ایجاد می‌کنند از طریق دوره‌های ضمن خدمت یا شرکت در دوره‌های تخصی و کارگاه‌های آموزشی، نوآوری‌ها، ترجمه، تألیفات و کارهای علمی امتیازاتی را فراهم می‌کنند که معلم را ارتقا می‌دهد و می‌توانند جایگاه خود را تثبیت و از امتیازات بیشتری بهره مند شوند.

 

الهیار متذکر‌ شد: رتبه بندی روشی برای ایجاد انگیزه در معلمان است تا از درون مکانیزم کنترلی برای خود ایجاد کنند و صلاحیت‌ها را در خود ارتقا دهند تا از آن طریق به امتیازات دست پیدا کنند. هدف اولیه رتبه‌بندی ایجاد کیفیت است و هدف افزایش حقوق نیست گرچه از طریق رتبه‌بندی به افزایش حقوق هم دست پیدا می‌کنیم چون یکی از مشوق‌ها، مالی است و در تمام دنیا نیز این اتفاق می‌افتد به همین دلیل از تمام فرهنگیان می‌خواهم در مسیر رتبه‌بندی به ارتقای کیفیت کمک کنند و از طریق ارتقای کیفیت بحث مشوق‌های مالی شکل می‌گیرد.

وی ادامه‌داد: با رتبه‌بندی در روش‌های یاددهی و یادگیری، عملکرد و کیفیت آموزش و پرورش، ارتقا رخ می‌دهد حتی در سند تحول بنیادین بحث رتبه بندی معلمان در راستای ارتقای کیفیت و بهبود صلاحیت‌های حرفه‌ای تعریف شده است.

 

رتبه اول 225 هزار تومان افزایش حقوق؛ رتبه پنجم 680 هزار تومان

الهیار ترکمن درباره افزایش حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی گفت: براساس جدولی که ضمیمه مصوبه دولت است و امتیازاتی که برحق شغل، شاغل و فوق‌العاده شغل افراد مشمول اعمال می‌شود اولین رتبه ما که رتبه یک است، 225 هزار تومان افزایش حقوق و رتبه 5 که بالاترین رتبه است حدود 680 هزار تومان افزایش حقوق را شامل و افزایش سنواتی بر روی آن اعمال می‌شود و با سایر موارد از جمله طرح معلم تمام وقت که در آن شرکت می‌کنند نیز افزایش دیگری بر حقوق معلمان اتفاق می‌افتد که در مجموع عدد پایینی نیست، یکی از برنامه‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش تغییر در معیشت فرهنگیان است اما یک برنامه تدریجی است چرا که در ظرفیت دولت و آموزش و پرورش نیست که یکباره این کار اتفاق بیفتد و باید در یک فرآیند تدریجی به این هدف دست پیدا کنیم.

 

وی تأکید‌کرد: رتبه‌بندی بدون کمک فرهنگیان و نگاه علمی به موضوع امکان پذیر نیست و ما در کنار هم با کمک معلمان می‌توانیم نظام رتبه بندی را کامل اجرا کنیم و هر خبری درباره رتبه‌بندی را صرفاً از طریق وزارت آموزش و پرورش دنبال کنند؛ برخی دخالت‌های بیرونی که در وزارت آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد برای شتاب زدگی در اجرای طرح رتبه بندی، مخل و آفت سلامت اجرای این طرح است به همین دلیل در داخل مجموعه آموزش و پرورش همه کمک کنند تا به هدف نهایی رتبه‌بندی برسیم.

 

طرح ویژه برای معلمان ابتدایی و وام 50 میلیونی مسکن به فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با تقدیم بودجه سال 99 به مجلس پیش‌بینی افزایش حقوق برای سال 99، 15 درصد است و غیر از آن موارد ویژه‌ای که در وزارت آموزش و پرورش دنبال کردیم بحث معلم تمام وقت بود که اجرا شده است و حدود 64 هزار نفر از معلمان وارد این طرح شده‌اند همچنین طرحی را برای معلمان ابتدایی دنبال می‌کنیم تا آنها هم بتوانند از برخی مزایای معلمان تمام وقت استفاده کنند.

وی افزود: اقدام دیگر در راستای معیشت فرهنگیان، مبادله تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن 170 هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن بود و تمام زمینه‌های اجرا دنبال شده است، سامانه مسکن در وزارت آموزش و پرورش فعال شده و متقاضیان برای ثبت نام باید به پورتال این وزارتخانه مراجعه کنند علاوه بر تسهیلات مسکن که از طریق بانک مسکن به متقاضیان داده می‌شود ما نیز دنبال این هستیم که وام‌های ثانویه برای فرهنگیان داشته باشیم، یعنی وام‌هایی که بانک مسکن به پروژه‌های شهرسازی می‌دهد هرچقدر که بود تا 50 میلیون تومان از بانک‌های عامل دریافتی داشته باشیم و با سود کمتر از سودهای متعارف به فرهنگیان فاقد مسکن ارائه شود.

 


بیمه تکمیلی برای ۲۶ هزار هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار کشور برقرار شد
«منصور وحیدی‌فر» عصر یکشنبه در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ساوه افزود: صندوق اعتباری هنر به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگارانی که عضو هستند خدماتی از قبیل بیمه تأمین اجتماعی، درمان تکمیلی، تسهیلات قرض‌الحسنه و پرداخت کمک مستمری ارائه می‌کند.

به گفته او، تاکنون ۵۲ هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده‌اند و برای کمک به تامین بخشی از حق بیمه هنرمندان نیز در سال جاری افزون بر ۴۵۰ میلیارد ریال به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

وحیدی‌فر گفت: صندوق اعتباری هنر خدمات بیمه درمان تکمیلی را در قالب سه طرح (امید، آرامش و رفاه) ارائه می‌کند و بیش از ۶۰ درصد از سهم حق بیمه متقاضیان بیمه تکمیلی نیز به صورت یارانه مستقیم پرداخت می‌شود.

قائم مقام صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: دریافت خدمات منوط به عضویت در صندوق اعتباری هنر است و چنانچه فردی مراحل ثبت عضویت خود را تکمیل کند، می‌تواند از مزایای آن نیز بهره‌مند شود و اکنون هیچگونه محدودیتی برای ارائه خدمات به هنرمندان عضو صندوق وجود ندارد.

مشاور صندوق اعتباری هنر نیز در این نشست گفت: در ۲ سال اخیر با سفر به ۱۸ استان و ۱۲۰ شهر و روستا با هنرمندان این مناطق دیدار و ارتباط برقرار کردیم و بسیاری از مطالبات آنها  در این دیدارهای چهره به چهره حل و فصل شد.

«زهرا حق‌شعار» اظهار داشت: استان مرکزی، هجدهمین مقصد تیم اعزامی صندوق اعتباری هنر است و در سه روز اخیر با سفر به شهرستان‌های این استان از نزدیک در جریان مشکلات و مطالبات اهالی فرهنگ و هنر این منطقه از کشور قرار گرفتیم.

 


موج جدید بارشی از چهارشنبه وارد می شود


نوربخش داداشی  اظهارکرد: از روز گذشته (دوشنبه) با ورود سامانه پرفشار شاهد بارش باران و وزش باد در سطح استان بودیم و براساس الگوهای پیش یابی این بارش ها تا اواسط روز سه شنبه به شکل پراکنده در سطح استان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در ارتفاعات با توجه به کاهش دمای اتفاق افتاده بارش ها به صورت برف است که با پدیده مه همراه خواهد شد.

داداشی گفت: از بعدازظهر سه شنبه این سامانه به تدریج منطقه ما را ترک می کند و تا شامگاه چهارشنبه موقتاً شاهد ثبات نسبی در آسمان استان خواهیم بود.

وی بیان کرد: از شامگاه چهارشنبه تا بامداد جمعه با توجه به نفوذ هوای خنک و مرطوب از عرض های شمالی تر مجدداً بارش ها را به شکل پراکنده در سطح استان پیش بینی می کنیم.

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/09/19 + تغییرات


قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/09/19 + تغییرات

 

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود…

 

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/09/19// ساعت00:00 
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۹%) ۱۲۰ ۱۳۵,۵۳۰ دلار
(۰.۰۱%) ۱۰ ۱۴۸,۴۸۰ یورو
(۰.۰۱%) ۲۰ ۱۸۲,۳۳۰ پوند
(-۰.۰۳%) -۱۰ ۳۷,۹۶۰ درهم امارات
(۸.۰۹%) ۳,۷۶۰,۰۰۰ ۴۶,۴۵۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۶%) -۳۰,۰۰۰ ۴۷,۰۰۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۰.۴%) ۱۰۰,۰۰۰ ۲۵,۰۸۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۶۲%) ۱۰۰,۰۰۰ ۱۶,۰۹۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۶۵%) ۶۰,۰۰۰ ۹,۲۹۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۱%) -۵,۰۰۰ ۴,۷۶۵,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۱۱%) -۷,۰۰۰ ۶,۳۵۳,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۰۵%) ۱۰,۰۰۰ ۲۰,۶۷۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰%) ۲ ۱,۴۶۰.۰۷ انس طلادلار
(۰.۰۶%) ۵۵ ۸۹۶.۵ پلاتیندلار
۱۶.۶۴ انس نقرهدلار
 

divider1مرور بازار در روز گذشته دوشنبه 18 آذر:

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 620 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 288 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 478 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 589 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 919 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 466 هزار و 800 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1461.4 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 622 هزار و 400 تومان، هر مثقال طلا 2 میلیون و 22 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 13 هزار و 450 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 701 تومان و قیمت پوند انگلیس 17 هزار و 749 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با 400 تومان افزایش 13 هزار و 350 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 13هزار و 200 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 14 هزار و 850 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 500  تومان است.//تسنیم

divider1

دوشنبه 18 آذر ماه 98 // ساعت 16:00

قیمت روز دلار و یورو:

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی های مجاز:

نرخ خرید هر اسکناس دلار آمریکا $ ۱۳۲۰۰ تومان

نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا $۱۳۵۵۰ تومان

نرخ خرید هر اسکناس یورو € ۱۴۵۰۰ تومان

نرخ فروش هر اسکناس یورو € ۱۴۸۵۰ تومان

روابط عمومی بانک_مرکزی

 

divider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد 


مصاحبه آتشین حسین حسینی علیه فتحی !
به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛   حسین حسینی دروازه بان تیم فوتبال استقلال پس از تساوی تیمش برابر پیکان در جمع خبرنگاران حاضر شد و مانند وریا حسینی و روزبه چشمی علیه مدیران باشگاه استقلال صحبت کرد.

خیلی از بازیکنان دیشب گریه کردند

در بازی های قبلی یک موقعیت خطرناک هم نمی دادیم ولی امروز اصلا تمرکز نداشتیم و موقعیت های زیادی به حریف دادیم. یک پنالتی هم دادیم. واقعا می گویم دیشب خیلی از بازیکنان بغض کرده بودند و خیلی ها هم شاید گریه کردند. آقای استراماچونی طوری رفتار کرده بود با ما که ایشان را دوست داشتیم و فکر نمی کنم در تاریخ لیگ برتر ایران، طوری باشد که تیم صدرنشین مربی نداشته باشد و کاپیتان بیاید تعویض را برعکس کند.

آقا فتحی چرا نمی روی؟

مگر می شود اینطوری؟ اگر نمی توانید کار انجام دهید، برای چه چیزی ایستاده اید. اینجا چه چیزی برای شما دارد؟ آقای فتحی اینجا چه چیزی برای شما دارد؟ تیم می برد به شما فحش می دهند؛ تیم می بازد به شما فحش می دهند. تیم صدرنشین است به شما بد و بیراه می گویند.

شب قبل به هتل می آیی و میخندی !

خود من بعد از دربی دیدم کارایی لازم را ندارم و رفتم پیش آقای غلامپور گفتم که از استراماچونی بخواهید که من را روی نیمکت بگذارد، چون فکر می کنم کارایی لازم را ندارم. آقای فتحی چقدر هوادار می گوید برو؟ چرا نمی روی؟ اینجا چه چیزی برای شما دارد؟ بعد هم که شب بازی می آیی هتل و میخندی و چیزی برایت مهم نیست. بس کن دیگر؛ هوادار بدبخت دارد سکته می کند. می دانید چقدر با این تیم گریه می کنند و مریض می شوند. می دانید دیشب چند هوادار تا مرز سکته رفته اند؟ واقعا شوک بزرگی بود.

باشگاه به من گفت استراماچونی را نگه دار

این را هیچ کس نمی داند. من رابطه خوبی با آقای استراماچونی داشتم و او فقط با من در واتس اپ ارتباط داشت. دو روز قبل از این بازی که به تمرین نیامدند به باشگاه زنگ زدم و گفتم می خواهید چیکار کنید. گفتند شما به نمایندگی از ما برو و دو روز نگهش دار. ما پولش را جور کردیم. هشتاد و هشت هزار تا جور است و 12 هزار تای دیگر هم جور می شود.

70

زنگ زدم باشگاه گفتند بعد از بازی پول می دهیم

 به آقای استراماچونی پیام دادم که اگر می شود لطف کنید بیایید سر تمرین. پولتان آماده است؛ می آورند و به شما تقدیم می کنند. باز گفتم من این وسط آدم بده نشوم. چون پارسال از این اتفاقات زیاد رخ می داد و یکی را می انداختند وسط و همه چیز را به نام او می زدند. دوباره زنگ زدم به باشگاه. گفتم پول جور است پولتان؟ گفتند نه دوشنبه بعد از بازی پول را می رسانیم. گفتم این وسط من دارم دروغگو می شوم. به آقای استراماچونی زنگ زدم و گفتم تا من دروغگو نشوم.

چرا اعضای هیئت مدیره سه ماه است استراماچونی را ندیده اند

آقای استراماچونی از اول فصل به خاطر امکانات گلایه داشت. بازی نفت آبادان به کنفرانس امد و گفت مشکل داریم. چرا وقتی تیم نتیجه نمی گیرد، اعضای هیئت مدیره که هیچ کدام هم فوتبالی نیستند، مربی را به باشگاه می کشانند و به او اولتیماتوم می دهند. خب آقایان وقتی تیم نتیجه گرفته از او دعوت کنید. این ضعف شماست. بعد می گویند سه ماه است او را ندیده ایم. دعوتش کنید و به او بگویید دمت گرم که با 14 بازیکن نتیجه گرفته ای. مشکل داری. مشکلت را حل می کنم.

استقلال در طول تاریخ اینطوری بسته نشده

فکر نمی کنم در تاریخ باشگاه استقلال اینطوری تیم بسته شده باشد. ما کلا 14 بازیکن داریم و بقیه جوان هستند؛ امید هستند و روی نیمکت می نشینند. تیم استقلال همیشه پرستاره بسته می شود، امسال اینطوری باشد. شما که اول فصل قرارداد همه ما را نسبت به تیم های دیگر کم کردید. خود من با آنها توافق می کردم. می گفتند برو به تو زنگ می زنیم و بعد علیه من مصاحبه می کردند. هواداران که اول فصل این چیزها را نمی دانند.

استقلال با 16 میلیارد بسته شده

شما که قراردادها را کم کردید و تیم را با 16 میلیارد جمع کردید، یک مربی ایرانی هم می آوردید. چرا رفتید مربی اینتر را آوردید. خودم با او صحبت می کردم و او می گفت که جایگاه من بالاس ولی امکانات باشگاه پایین است. باشگاه باید بیاید برسد به من. بعد می گویند ما تحریم هستیم. خب اگر تحریم هستید، همان موقع به او می گفتید. بعد هم الان بحث ترکیه را مطرح کرده اند. به او گفتم شما در مورد ترکیه چیزی می دانید. گفت یک هفته است که به من گفته اند. این ها را هواداران نمی دانند. دو بار پول به حساب او ریخته اند و پلیس دنبال او بوده. حساب او بلوکه شده. نامه به او زده اند که این افرادی که به حساب شما پول ریخته اند، از کجا واریز می کنند. آقا من پول نمی خواهم اصلا قبل از بازی سپاهان پول می ریزند تو حسابش تا حساب او بلوکه شد.

آقا فتحی در استقلال چکار کردی؟

آقای فتحی شما چکار کردی در این دو سال، چه کار مثبتی انجام دادید. شاید بعد از این حرف های من در نیم فصل دنبال گلر بروند و همان کاری که با پژمان منتظری کردند با من هم بکنند. اما برایم مهم نیست، هوادار عزیز من این حرف ها را می زنم که بعدا اگر آقای فتحی رفت نگویند چرا آنموقع نگفتی. آقای فتحی در این دوسال چکار کردید؟ من شش هفت سال است در استقلال هستم اما در این دوسال همه چیز اینجا دیدم. در بازی با سپیدورد در رشت رفتیم به جای هتل و تمرکز روی بازی رفتیم خانه خوابیدیم. مگر می شود تیم استقلال نرود هتل برود خانه. قبل از بازی با سپاهان زمین تمرین نمی دهید یا قبل از بازی با پرسپولیس سه جلسه در چمن مصنوعی تمرین کردیم آن وقت می آیند در تلویزیون می گویید هواداران عزیز من  برایتان مژه دارم که  دروغ است. بس است دیگر.

انتظار نداشتیم استراماچونی برود

ما انتظار نداشتیم استراماچونی اینطوری برود. او از چند وقت قبل بازیکنان را جمع می کرد و می گفت شریط این گونه است. نمایندگانی که  که جدیدا آمدند کنار آقای فتحی ، سرتمرین بودند به آن ها گفتم آقای استراماچونی گفته اگر بعد از بازی با سپاهان پول من را ندهند می روم. گفتند نگران نباشید ردیفش می کنیم.

گفتند علیه او بیانیه بدهیم

دیشب جالب است بدانید آمدند و با ماجلسه گذاشتند. دوستان آقای فتحی و ایشان می گویندبیاید علیه استراماچونی  بیانیه بدهید تمام شود برود. گفتند او  یکسال می خواهد  ازقراردادش را کم کند و بیاید  فشار را بیندازیم روی آن. من خودم گفتم ول کن آقای فتحی توروخدا بروید دم خانه اش. می گفتند بیانیه بدهید که این تمام شود برود. گفتم شما یک شانس دارید و او هنوز نرفته است. بروید شاید شبانه حلش کنید لااقل تلاشتان را کردید. ما راضی شان کردیم بروند درخانه اش اما  آنقدر آقای استراماچونی با آن ها  اختلاف داشت و دروغ شنیده که در را برویشان باز نکرده است.

پول دادنشان باعث اختلاف است

 نکته بعدی این است که همیشه طوری پول می دهند که بین تیم اختلاف می افتد. هواداران بدانید. به من 10 درصد می دهد به بزرگتر تیم 15 درصد و من هم باشم ناراحت می شوم. خیلی کارهای دیگر که اشتباه بوده انجام شده و به نظر من آقای فتحی هیچ کار مثبتی در باشگاه استقلال انجام نداده و فقط مژده دروغ داده است.

فرهاد مجیدی اسطوره است

آقا فرهاد اسطوره این باشگاه هستند و پارسال هم با ایشان راحت بودیم. نمی دانم ایشان انتخاب شده یا نه؟ اگر انتخاب شود فشار زیادی روی او است. این تیم صدرجدول است. نمی دانم می خواهند چکار کنند اما می دانم عین خیال آقایان نیست.

باشگاه تلاشی نکرد

باشگاه تلاشی برای برگشت استراماچونی  نکرد. ما یک دوستی داریم که کنار تیم هستند و به تیم کمک می کنند گفتند پولی آماده کردند و به من گفت با استراماچونی هماهنگ کن من پول را بدهم تا ایشان بماند اما آقای استراماچونی تصمیمش را گرفته بودو  ساعت 3 بود که به او پی ام دادم اما نخواند.

 


انتقاد شدید روزبه چشمی از فتحی
به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  استقلال در روزی که سرمربی اش را روی نیمکت نداشت با تساوی برابر پیکان به کار پایان داد و روزبه چشمی از آن به عنوان روز سیاه تاریخ استقلال یاد کرد و گلایه تندی را متوجه مدیران این باشگاه داشت.

هافبک استقلال در پایان بازی درباره شرایط تیم گفت: دیشب هیات مدیره یک جوری آمده هتل و صحبت کرده که انگار یک بازیکنی از جمع 25 رفته و عیبی ندارد و جایگزین می کنیم. حالا انگار مهم نیست و جایگزین می‌کنیم حتی اگر ستاره تیم باشد! ما خیلی وضع مان خراب است و افتضاح است. ما مربی مان رفته و بعد از 12 هفته آمده صدر جدول و حالا برود؟ این بازیکنانی که هستند در تاریخ لیگ برتر از نظر نجابت نخواهید دید. 4 درصد دریافتی من و وریا هست. من و وریا را می گویم که در جریان هستم 65 میلیون دریافتی داشتیم. البته باید بگویم دریافتی داشته‌ایم و فردا نیایند بگویند اشتباه گفته‌ام و 30 درصد گرفتیم اما مربوط به فصل گذشته بوده است. امسال 65 میلیون و 102 میلیون که بنده گرفتم. هفته چهاردهم هستیم و نیم فصل تمام می شود و کمترین دریافتی را کدام تیم داشته؟ استقلال تهران هستیم اما این دریافتی ما بوده است.

روزبه چشمی درباره اینکه چه کسی مقصر است گفت: کی مقصر است؟ سرمربی نصفه شب برود؟ این بازی را اصلا ما می‌بردیم، اصلا هفته بعد شاهین را ببریم بعد که چه؟ سرمربی یک سری صحبت با من و وریا کرد که شرایط خراب است و پول ما را ندادند. یک سری مشکلات هستند، یک بار پول ریختن و حساب بلوکه شد. همه این حرف ها را قبل از بازی سپاهان با ما داشت. آمد جلو و قبل از بازی پدیده امیدوار بود این اتفاقات حل شود اما یک قدم مثبت هم نشد. می گویند پول را زدیم اما برگشت خورده، به من چه که برگشت خورده. زودتر می زدید و مگر نمی دانستید که ما تحریم هستیم. گذاشتید دقیقه 90 مثل همه کارهای تان. یک بازیکن شاید این را ببیند عکس العملی نداشته باشد اما مربی نه. فصل پیش هم این اتفاقات افتاده بود و مربی واکنش نشان نداد وهمه که مثل هم نیستند. شما نیمکت ما را دیدید؟ مگر می شود استقلال تهران سرمربی نداشته باشد!

یک سری اخبار را شما می دانید اما هیات مدیره نمی داند. یک عضو هیات مدیره نمی داند که ما چقدر دریافتی داشتیم. مگر شما زیر مجموعه هم نیستید؟ مگر شما با هم جلسه نمی گذارید؟ پس چطور نمی دانید که چقدر دریافتی داشته. آقا ما صد مشکل داشتیم؛ از بی پولی و بی زمینی. در یک سری بازی ها ما پول هتل نداشتیم اما حرفی نزدیم. یک بازیکن حرف نمی زند، 10 بازیکن حرف نمی زند اما سرمربی تیم نمی تواند. سرمربی تیم سه هفته فرصت داده و از بازی سپاهان به ما گرفته. بعد دیشب می آیید و می گویید ما شوکه شدیم؟ نه، ما شوکه نشدیم چرا که ما از سه هفته قبل می دانستیم. بعد شما شوکه شدید؟

64

وی درباره گریه عارف غلامی گفت: هر چقدر بگویم بازی تاثیر نداشته. وقتی سرمربی و اعضای کادرفنی نباشند. ما فقط بهزاد غلامپور را داشتیم. مگر می شود تاثیر نگذاشته باشد حتی برای بازیکن باتجربه چه برسد به عارف که بازیکن جوانی است. ما امروز از نظر بازی افتضاح بودیم. خود من نفر اول. هر چقدر صحبت کنیم نمی توانید شرایط را در بازی درست کنید. پیکان باید صد درصد بازی را می برد و بهتر از ما بود.

روزبه درباره اینکه وریا هم گلایه هایی از استراماچونی بابت این ترک ناگهانی داشته گفت: این بحث مدیریتی است و صحبت وریا را شنیدید. ما فقط یک گلایه از استراماچونی داریم که ما 5 هفته تا نیم فصل بازی داریم. او به خاطر ما تا اینجا ماند. فکر می کنم اگر سه بازی هم می ماند. فکر می کنم 20 روز اتفاق بزرگی برای ایشان نمی ماند. اصلا بعد از این بازی می رفتند و می آمدند خداحافظی. ایشان روز قبل از بازی در تمرین لباس شخصی آمدند و روز قبل از بازی هم آمدیم دیدیم هیچ کس نیست. این برای یک تیم لیگ سومی هم فاجعه است چه برسد به استقلال تهران. اینکه بی خیال هستند خیلی عجیب است. اصلا بحث من این نیست که بروند اما اگر زورتان نمی رسد و امکانات نیست و اگر به هر دلیلی شرایط را فراهم نمی کنند چرا می مانید؟ دوست دارم فحش بخورم؟ چرا باید بمانیم وقتی مفید نیستیم؟ این صندلی مگر چه دارد وقتی خودشان می گویند از نظر مالی هم چیزی ندارد.

هافبک استقلال درباره اینکه مطالبات بازیکنان از وزارت ورزش چیست گفت: اولین نفری که باید کمک می کرد از خیلی وقت پیش به نظرم جناب وزیر بودند. چیکار باید با این هوادار و بازیکنان کرد؟ ما الان شدیم تیمی که اسمش استقلال ایران و پرافتخار آسیا که الان بی صاحاب شده و گذاشته اند یک گوشه. داوری ضربه بزند، باشگاه ضربه بزند، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بزند، اسپانسر بزند ولی صدای کسی در نیاید. ما بازیکنان شدیم یک تیم بی صاحاب و هر کسی آمد یکی بزند و مشکلی نیست و می گویند این ها که صدای شان در نمی آید. اگر اسپانسر وقتی دو سال پیش پول ما را نمی داد می رفتیم یقه اش می کردند، الان می آیند می گویند از فلان اپراتور اینقدر طلب داریم و فلانی اینقدر طلب داریم. اگر دو سال پیش یقه این ها را می گرفتید الان شرایط تیم این نبود. شما با خودتان هم هماهنگ نیستید. شما اعضای هیات مدیره با مدیرعامل هماهنگ نیستید. یا هماهنگ نیستید یا روراست نیستید. شما یا دارید به ما دروغ می گویید یا روراست نیستید. مگر می شود عضو هیات مدیره نداند من بازیکن چقدر پول گرفته‌ام؟ با دروغ نمی شود کاری کرد. شاید من یک بازی کنم، دو تا یا 10 تا بازی و بالاخره باید جمع کنم بروم. شما با دروغ دارید کار می کنید. نه الان و از دو سال پیش. نه این مدیرعامل که خیلی های دیگر. با دروغ نمی شود کار کرد. یکی یک بلایی سرتان می آورد! اصلا برای آنها مهم نیست که هوادار ناراحت است و چه بلایی سر تیم آمده. ما 10 هفته فوتبال بازی کردیم چه شد؟ همان بازیکنانی امروز اینجوری بازی می کنند و دو پاس نمی توانیم به هم بدهیم.

چشمی در واکنش به اینکه علیرغم مشکلاتی که پیش آمده هیچکس واکنشی به آن نداشته و شاهد استعفا هم نبوده‌اند گفت: همین است دیگر! دقیقا همان بی خیالی است که می گویم. آقای استراماچونی رفت و دو روز هم ما تلاش می کنیم. اصلا نباید می گذاشتند کار به اینجا بکشد که دنبال وکیلش باشید و بروید خانه اش! این مردم هیچی ندارند و وضع اقتصادی ما افتضاح است و دلش خوش است که بیاید یک بازی ببیند آن هم این بلا را می آورند. که از صبح بروند دم باشگاه و بعد بیایند اینجا. اگر زندگی به آنها فشار نیاورد هیچکس فحش نمی دهد. اگر به من بازیکن فحش می دهند من دلیلش می دانم. اگر یک روز بد باشم و به من فحش بدهند دلیلش این است که هزارتا مشکل دارند و دلشان به استقلال خوش است و آن هم بخواهد این شکلی باشد که دیگر چه کنند. 72 ساعت نگذاشتید این تیم بالا بماند و سه روز مردم خوشحالی کنند. سریع دو دو تا چهار تا کردید ببینید چه کنید. دیگر بازیکن ندارد که آن را بگیریم. دیگر تیام و جپاروف و … ندارد که بخواهیم بگیریم و آخر فصل هم نشده که بلایی سرش بیاوریم و پس بیاییم سرمربی اش را بگیریم! ما در این بازی 5 گل هم می خوردیم برای این آقایان مهم نبود.

هافبک استقلال درباره حضور فرهاد مجیدی نیز گفت: شما مربی را چه زمانی عوض می کنید؟ ما الان صدر جدول هستیم و شما الان مربی ما را بگیرید و یک مربی دیگر بیاورید؟ ما الان با استراماچونی نتیجه گرفتیم و شما فراری اش دادید و اصلا بروید پوچوتینو را بیاورید دیگر فایده ندارد وقتی مربی موفق تیم را فراری داده اید. چه ایرانی و چه خارجی. آن کسی که باید می ماند رفته.

روزبه چشمی درباره امیدش برای بازگشت استراماچونی نیز گفت: حتی اگر ایشان فردا صبح برگردد و در تمرین حضور داشته باشد جواب این دو امتیازی که از دست دادیم چه می شود. بعد از همه این ها از آقای استراماچونی هم ناراحت هستیم و ایشان باید جوابگوی این دو امتیاز باشد. الان مربی برگردد و کسی اما این بازی را یادش می رود؟ کسی این مساله که نیمکت ما امروز سرمربی نداشت موقع تعویض را یادش می رود؟ این ها را دیگر هیچکس یادش نمی رود.